
- Nem az első közös produkciójuk ez Mága Zoltán művész úrral. Hány koncerten közreműködött mellette?- Vendég voltam már az első Budapesti Újévi Koncerten, valamint felléptem az 50. koncerten a 100 templomi koncertsorozaton belül a Dohány utcai Zsinagógában is. Így ez lesz a harmadik közös produkciónk.
- Mióta ismerik egymást a világhírű hegedűművésszel?- Úgy emlékszem, hogy a Budapesti Újévi Koncerten ismerkedtünk össze, de természetesen már korábban is tudtunk egymásról. Szeretem Mága Zoltánt és ahogyan hegedül. Nem vagyok egyébként válogatós a zenében, nálam csak jó zene van és rossz, valamint jó előadó és rossz. Egyik műfajt sem nézem le, már csak azért sem, mert a 21.században a műfajok lassan összemosódnak. Amit Mága Zoltán csinál, az egy összkomfotos művészet, igazi világzenei ember ő, akinek a zenéjében összemosódik a klasszikus, az operett, a cigányzene, a pop és még sorolhatnám. Ritkaság az ilyen, de szerintem ez a jövő zenéje.
- Miért érezte fontosnak, hogy részt vegyen ebben a 100 templomi koncertsorozatban?- Azt tudom, hogy Mága Zoltán mindig is a jótékonyság nagy híve volt, hiszen a Máltai Lovagrend tagja és számtalan karitatív megmozdulása volt már az elmúlt

évek során. Ilyen megbízható emberekkel szívesen együttműködök jótékonysági rendezvények kapcsán, hiszen biztos lehetek benne, hogy a befolyt összeget valóban a rászorulók kapják meg.
- Mit lehet tudni a közeljövőbeli terveiről, önálló munkásságáról?- Nemrégiben aláírtam a Budapesti Operaházzal egy szerződést, miszerint írni fogok egy bibliai témájú operát, amelynek a címe A tudás fája lesz. A kezdetektől egészen napjainkig játszódik a történet, az üzenete pedig az, hogy mindig a rosszat választjuk és mennyire bajban vagyunk gazdaságilag, ökológiailag... Most pedig a
Debreceni Jazz Fesztiválon fogok szerepelni, minden nap játszom saját zenekarommal vagy szólóban. Ezen kívül a közeljövő nagyobb tervei között szerepel, hogy a Cigánykerék című musicalemből készítek egy musical filmet, lovári nyelven.
MCOnet-Kovács Tünde